No zobārsta vairs nav jābaidās

STA wandGribam to, vai nē, katram no mums dziļi iekšā sēž bailes no ārsta. Ar zināmu satraukumu uztveram jebkuru vizīti pie ārsta. Ja nu tomēr nonāksim līdz kādām procedūrām, kas mums sagādās sāpes?

Tradicionāli viena no nepatīkamajām procedūrām ir zobārsta apmeklējums. Bērnības atmiņas, kad zobi tika laboti, nepielietojot atsāpināšanu, ir izveidojušas spēcīgu stereotipu, ka zobārsta apmeklējums ir nepatīkams un sāpīgs. Taču no zobārsta nav jābaidās! Mūsdienās pirms stomatoloģiskajām procedūrām plaši tiek pielietota atsāpināšana. Līdz ar to pati ārstēšana kļuvusi nesāpīga.

Tomēr iedzīvotāji vēl joprojām cenšas izvairīties no zobārsta apmeklējuma un novilcināt vizīti līdz pat pēdējam brīdim, tādējādi nereti padarot ārstēšanu daudz komplicētāku. Šīs lietas ir – sāpīgais anestēzijas šļirces dūriens un pēcanestēzijas sekas nejutīgu lūpu un vaigu veidā. Anestēzijas vienīgais uzdevums ir padarīt ārstēšanas procesu nesāpīgu, taču pati anestezēšana ir palikusi VIENĪGĀ sāpīgā procedūra zobārsta apmeklējuma laikā. Pētījumi liecina, ka no atsāpināšanas šļirces dūriena baidās līdz 90 % pacientu visā pasaulē. Ap 60 % pacientu visvairāk uztrauc pēcanestēzijas sekas, kā rezultātā tiek sakostas lūpas, mēle. Sevišķi no šiem diviem faktoriem cieš bērni. Līdz ar to daudziem veidojas fobija, bailes no šļirces, kas nereti cilvēkam paliek uz mūžu un spiež pieaugušus cilvēkus pieprasīt zobu labošanu bez anestēzijas injekcijas, tādējādi ciešot sāpes visas procedūras laikā.urbji

Tātad, kā novērst šīs divas atlikušās negācijas, kas vēl joprojām padara zobārsta apmeklējumu nepievilcīgu un nekomfortablu?
Laikā, kad medicīna kopumā ir nesalīdzināmi mainījusies tehnoloģiju ziņā, ir rasta arī iespēja atrisināt šo problēmu, ASV kompānija MILESTONE SCIENTIFIC ir radījusi jaunu, būtiski atšķirīgu tehnoloģiju – anestēzijas laikā vairs netiek izdarīts dūriens. Pacientam šī procedūra kardināli atšķiras no zināmās pretsāpju injekcijas. Dūriena vietā manipulācijas tiek veiktas ar pildspalvai līdzīgu nūjiņu, kas pievienota pie datora ar tievu caurulīti. Ar šo nūjiņu ārsts veic viņam vien zināmas darbības pāris minūšu garumā – nav sāpju, nav spiediena. Turklāt vairs nav jāgaida parastās 10 minūtes, līdz iestājas anestēzija. Oficiālais Milestone scientific produktu izplatītājs Latvijā MedLIVE.

 

Bezsāpju anestēzija neizraisa pēc anestēzijas sekas – nejutīgas lūpas un vaigus, līdz ar to neradot pacientam diskomfortu vairāku stundu garumā pēc zobārsta apmeklējuma.

No zobārsta nav jābaidās, piesaki vizīti jau šodien!

„Ģimenes zobārstniecība" Bērnu veselības centrs Kr. Valdemāra ielā 100, Rīga. Pieteikt vizīti var zvanot pa tālruni 67517530, 67517531 vai 29188623. Darba laiks: No pirmdienas līdz piektdienai 9:00 - 17:00.

„Cēsu rajona zobārstniecības poliklīnika" Palasta iela 13, Cēsis. Pieteikt vizīti var zvanot pa tālruni 64124160 vai 28600038. Darba laiks: No pirmdienas līdz piektdienai: 8:00 – 18:00, Sestdien: 8:00 – 14:00.

„Valmieras rajona zobārstniecības poliklīnika" J.Endzelīna iela 1, Valmiera. Pieteikt vizīti var zvanot pa tālruni 64220400 vai 25446608. Darba laiks: pirmdien no 9:00-17:00, otrdien un trešdien no 9:00-19:00, ceturtdien no 9:00-20:00 un piektdien no 9:00 – 19:00.